Już 23 grudnia Mistrzostwa Polski w Wiśle!

fot. Aneta Gąska
fot. Aneta Gąska

23 grudnia na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbędzie się świąteczny konkurs Mistrzostw Polski w skokach narciarskich. W zawodach udział wezmą najlepsi Polscy skoczkowie, a tytułu z 2013 roku  bronił będzie Maciej Kot. Nasza ekipa będzie na miejscu!

Zazwyczaj konkurs świąteczny odbywał się w drugi dzień świąt, ale tym razem zawodnicy rywalizować będą w przeddzień Wigilii. Powodem tego jest zmiana terminu prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni, który w tym roku odbędzie się dzień wcześniej niż  zwykle. Dlatego też termin krajowych zawodów musiał ulec zmianie.

Warunki panujące w Wiśle są optymistyczne. Nocą panuje lekki mróz, a w dzień temperatura utrzymuję się w okolicy zera stopni. Przez ponad tydzień trwało naśnieżanie skoczni. – Wszystko wygląda optymistycznie. Myślę, że zgromadziliśmy dużo śniegu. Już teraz mamy go więcej niż rok temu przywieźliśmy z Chochołowa – mówi szczęśliwy wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz. – Chcielibyśmy przygotować skocznię już na kilka dni przed Mistrzostwami Polski, wszystko jest jednak uzależnione od warunków pogodowych. Ale Mistrzostwa Polski nie są zagrożone – zakończył wiceprezes.

Bilety na świąteczne Mistrzostwa Polski zakupić będzie można bezpośrednio w dniu zawodów pod skocznią w Wiśle Malince w cenie 10 zł (miejsca stojące) i 20 zł (miejsca siedzące). Dla kibiców skoków narciarskich, którzy nie będą mogli w tym dniu odwiedzić Wisły jest bardzo dobra wiadomość – transmisję z zawodów przeprowadzi Telewizja Polska. Pierwsza seria będzie pokazywana w TVP Sport, druga w TVP1.

Program Mistrzostw Polski w skokach narciarskich:

10:00-12:00 – trening wolny
14:00 – kwalifikacje
15:15 – I seria konkursu indywidualnego Mistrzostw Polski w skokach narciarskich
16:30 – seria finałowa
17:20 – ceremonia wręczenia nagród

Więcej informacji  dla zawodników oraz przedstawicieli mediów znajdziecie tutaj

Zachęcamy do śledzenia naszej strony na Facebooku oraz bloga, gdyż będziemy na bieżąco zdawać relacje prosto z pod skoczni.

Źródło:  Alicja Kosman / PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.