Jutro spotkanie na szczycie FIS. Tematem kalendarze i zasady

Jutro w szwajcarskim Zurychu rozpoczynają się tradycyjne wiosenne posiedzenia podkomisji skoków i kombinacji norweskiej w FIS. Poznamy nowe kalendarze i zasady zmagań.

Na ósmy i dziewiąty dzień kwietnia tego roku zaplanowano spotkania podkomisji FIS ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Poruszanymi tematami będą kalendarze na sezon 2016/2017 oraz kolejne zimy a także zasady, formaty zawodów i sprzęt. Wszystkie wnioski ustalone podczas tych posiedzeń zostaną przedstawione do narodowych związków narciarskich. Te zaś będą miały prawo odwołać się do tych ustaleń przed kongresem FIS, który tym razem odbędzie się w Meksyku. Wówczas zapadną ostateczne decyzje.

W sprawie kalendarzy niewiele jednak zazwyczaj się zmienia. Chociaż przed rokiem w kwietniu ustalono pierwotnie, że odbędzie się Puchar Świata w skokach w Szczyrku a w czerwcu zostało to zamienione na cały weekend ze skokami w Wiśle. Tym razem Polska ponownie stara się o dwa weekendy Pucharu Świata. Polski Związek Narciarski zapewnił FIS, że Wisła jest w stanie przejąć konkursy, jeśli w jakichś miejscach zmagania nie będą mogły się odbyć. Szczegółowe postanowienia podkomisji będziemy publikować oczywiście na naszej stronie.

Źródło: Fis-ski.com / Skijumping.plDSC_0549-Copy1

Mateusz Król
Obserwuj

2 thoughts on “Jutro spotkanie na szczycie FIS. Tematem kalendarze i zasady

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.