Jutro PŚ w skicrossie w Arosa, Riemen-Żerebecka 8. w kwalifikacjach

23:25, 12.12.2016 Marek Cielec Aktualizacja: 23:32, 12.12.2016

W szwajcarskim ośrodku Arosa jutro odbędą się trzecie w tym sezonie zawody PŚ w skicrossie. Dziś zawodnicy i zawodniczki startowali w kwalifikacjach. Zwyciężyli w nich Marielle Thompson i Ryan Regez, a Karolina Żerebecka ponownie zajęła 8. miejsce.

W kwalifikacjach kobiet pierwsze miejsce zajęła zwyciężczyni pierwszych zawodów w Val Thorens - Marielle Thompson. Druga była Anna Holmlund, która wygrała drugie zawody PŚ, a trzecia Sandra Näslund. Czwarte miejsce zajęła Marte Høie Gjefsen. Jedyna Polka startująca w PŚ w skicrossie Karolina Riemen Żerebecka uplasowała się tak jak w Val Thorens na 8. pozycji co dało jej pewny awans do jutrzejszych zawodów.

Pełne wyniki kwalifikacji kobiet

Znów nie powiodło się niestety Mateuszowi Habratowi w męskich eliminacjach. Polak w Val Thorens nie ukończył przejazdu kwalifikacyjnego, a dziś w Arosa zajął przedostatnie, 56. miejsce i nie wystąpi w jutrzejszych zawodach. Najlepszy był Ryan Regez, drugie miejsce zajął Brant Crossan, trzecie Kevin Drury, a czwarte triumfator ostatnich zawodów Alex Fiva.

Pełne wyniki kwalifikacji mężczyzn

Jutrzejsze zawody rozpoczną się o godzinie 20:05. Najpierw odbędą się wyścigi 1/8 mężczyzn, a po nich w ćwierćfinałach rywalizować będą panie. Dokładna obsada wyścigów będzie znana jutro ok. 18:30.