Jutro finałowe zmagania w biegach narciarskich. Kto wygra biegi pościgowe? (Listy startowe)

fot: dagbladet.no

fot: dagbladet.no

Niedzielne biegi pościgowe na dystansach 10 i 15 kilometrów stylem dowolnym zakończą rywalizację w Pucharze Świata w biegach narciarskich. Przed ostatnimi zawodami sezonu w najlepszej sytuacji są Marit Bjoergen i Aleksander Bolszunow, którzy mają ponad pół minuty przewagi nad rywalami. Jutro dowiemy się także, która z biegaczek sięgnie po dużą Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Finał Pucharu Świata w Falun toczy się na razie pod dyktando Marit Bjoergen. Norweżka zajęła trzecie miejsce we wczorajszym sprincie stylem dowolnym, a dziś przegrała jedynie z Finką Kristą Parmakoski. Bonusy czasowe sprawiły, że Bjoergen ma już niemal czterdzieści sekund zapasu nad drugą w klasyfikacji całego minicyklu Ingvild Flugstad Oestberg. Sklasyfikowana na trzeciej pozycji Jessica Diggins traci do norweskiej gwiazdy biegów narciarskich 41,2 sekundy.

Czwarta jest Krista Parmakoski (+43,4 sek), a piąta Charlotte Kalla, której strata wynosi już niemal minutę. Na odległej, 21. lokacie plasuje się Heidi Weng, która nadal może stracić dużą Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jeśli jutro Oestberg dobiegnie tuż za Bjoergen, a Weng nie poprawi znacząco swojej pozycji wyjściowej, to młodsza z Norweżek spadnie na drugie miejsce, a z pozycji liderki na koniec sezonu będzie mogła cieszyć się Oestberg.

Przewaga, którą wypracowała sobie Marit Bjoergen na dwóch etapach, daje jej komfort przed jutrzejszym biegiem pościgowym. Norweżka nie powinna mieć jutro problemów z odniesieniem szóstego w karierze zwycięstwa w zawodach Finału Pucharu Świata. Zaciętą walkę o drugie miejsce stoczą zapewne Krista Parmakoski, Ingvild Flugstad Oestberg i Jessica Diggins, chociaż do tej grupy może także dołączyć Charlotte Kalla. Heidi Weng pozostanie jedynie walka o to, aby stracić jak najmniej punktów i zapewnić sobie triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Z numerem 48. i stratą ponad trzech minut wystartuje Sylwia Jaśkowiec.

Lista startowa biegu kobiet

Ciekawie zapowiada się także walka o podium w przypadku panów. O ile prowadzących w klasyfikacji minicyklu Aleksander Bolszunow ma już bezpieczną przewagę 38 sekund, o tyle pozostali biegacze mieszczą się w dużo mniejszych odstępach czasowych. Jako drugi na trasę w Falun wyruszy jutro Johannes Hoesflot Klaebo, który potrzebuje jednego punktu, aby zapewnić sobie dużą Kryształową Kulę. Sekundę później wystartują Calle Halfvarsson i Federico Pellegrino (+39 sek), a następnie Włoch Francesco De Fabiani, Szwed Oskar Svensson i Norweg Martin Johnsrud Sundby. Dziewiąty jest Dario Cologna (+56 sek).

W biegu pościgowym wystartuje dwóch Polaków: Maciej Staręga z numerem 63. (+3:22 min), a Dominik Bury z 80. (+4:54 min).

Lista startowa biegu mężczyzn

Źródło: informacja własna, FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.