Justyna Kowalczyk zwyciężyła w biegu Wazów!

W dniu dzisiejszym odbyła się 91. edycja biegu Wazów w Szwecji. Triumfowała w nim Justyna Kowalczyk, która po raz pierwszy wystartowała w tym maratonie.

Polka pokonała trasę 90 km “klasykiem” w czasie 4:41:02. Rywalizowała z innymi gwiazdami biegów narciarskich, z przedstawicielami szwedzkiej rodziny królewskiej oraz tysiącami amatorów. Bieg rozpoczął się o godzinie 8 rano w miejscowości Saelen, a zakończył po 90 kilometrach w Mora. Wystartowanie w tym maratonie było spełnieniem marzeń Justyny. Biorąc pod uwagę również wyniki mężczyzn, Polka zajęła 71. miejsce.

Drugie miejsce ze stratą 4,16 sek zajęła Szwedka Britta Johansson Norgren, a na trzecim miejscu sklasyfikowana została Szwajcarka Seraina Boner (+8,14 sek.).

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Norweg Petter Eliasen z czasem 4:01.48. Tuż za nim uplasował się jego rodak Anders Aukland ze stratą 5 sekund, a trzeci był Czech Stanislav Rezac (+0,24 sek.).

Justyna Kowalczyk przyznaje że wystartowanie w tym maratonie było jej spełnieniem marzeń. Biorąc pod uwagę również wyniki mężczyzn, Polka zajęła 71. miejsce.W środę planuje pożegnać się z cyklem Pucharu Świata 2014/15 i rywalizować w norweskim Drammen w sprincie techniką klasyczną.