Justyna Kowalczyk znika z Pucharu Świata na dwa miesiące

martynagalewiczjustynakowalczyksylwiajskowiec

Justyna Kowalczyk przez najbliższe dwa miesiące nie pojawi się w Pucharze Świata. Polska biegaczka podjęła decyzję o innym toku przygotowań do mistrzostw świata w Lahti.

Justyna Kowalczyk od inauguracji Pucharu Świata zapowiadała, że w grudniu i styczniu nie będzie się pojawiać w zawodach najwyższej rangi. Polka realizuje swój indywidualny tok przygotowań do mistrzostw świata w Lahti i specjalizuje się tylko w biegach stylem klasycznym. W związku z tym, że najbliższe weekendy w Pucharze Świata będą się odbywały głównie stylem dowolnym, Kowalczyk nie ma zamiaru w nich startować i nadwerężać swojego kolana.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej chce zamienić teraz Puchar Świata na rzecz spokojnych treningów i startów w zawodach niższej rangi. Kowalczyk już w najbliższy weekend wystartuje we włoskim Valdidentro, gdzie przed siedmioma laty wygrywała na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym. Teraz Polka powróci na Półwysep Apeniński w zupełnie innej roli i w innym celu, ale zwycięstwo wcale nie jest wykluczone.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej już po biegu w Kuusamo przyznawała, że pierwsza część dystansu przebiegała po jej myśli, ale w drugiej zaczęło brakować “paliwa”. Polka podobnie zaprezentowała się w Lillehammer, ale tam miała po drodze do wyprzedzania kilkanaście rywalek, co też odbiło się na końcowym rezultacie. Na razie trudno więc wyrokować jaka jest rzeczywista forma polskiej mistrzyni

Najwyższą dyspozycję Kowalczyk ma zaprezentować na lutowych mistrzostwach świata. Nieco wcześniej Polka pojawi się na próbie przedolimpijskiej w południowokoreańskim Pjongczang. Ostatnim i najważniejszym sprawdzianem przed Lahti będą dla czterokrotnej zdobywczyni Pucharu Świata zawody w ulubionej Otepaeae. Tam 33-latka pobiegnie na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, a potem uda się bezpośrednio do Finlandii.

Źródło: inf.własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.