Justyna Kowalczyk zmienia plany startowe na MŚ w Lahti

justynakowalczyk003

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym rozpoczną się już za kilka dni. Celem Justyny Kowalczyk w Lahti miał być jeden bieg stylem klasycznym na dystansie 10 km. Nasza mistrzyni zmieniła jednak nieco swoje plany startowe. 

Kowalczyk rozpocznie rywalizację nie od biegu na 10 km lecz od sprintu drużynowego. To w tej konkurencji dwa lata temu razem z Sylwią Jaśkowiec wywalczyły brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Falun. Tym razem jednak bieg będzie rozgrywany stylem klasycznym, a w parze wystartuje z Eweliną Marcisz. Jak przyznaje sama Justyna ten start jest jej potrzebny. To dość wymagający bieg, ponieważ każda z zawodniczek na zmianę biegnie po trzy razy. Dwa dni później, 28 lutego odbędzie się najważniejszy start w tym sezonie dla naszej mistrzyni, czyli bieg na 10 km stylem klasycznym. – Miałam nie biec drużynowego sprintu. Ale sama o taką możliwość poprosiłam. Bo to jest jednak bardzo dobra rzecz. Trasa jest trudna. Był kiedyś w Lahti taki sprint klasykiem, wygrała go Marit Bjoergen, przed Julią Iwanową, ja byłam trzecia. W mistrzostwach mamy się ścigać właśnie po tej trasie. Ta sprinterska sztafeta zawiera w sobie wszystkie najtrudniejsze elementy z pętli biegu na 10 km. I dobrze mi zrobi, jeśli ją dwa dni przed najważniejszym startem przebiegnę na pełnej adrenalinie. Nie wspominając o tym, że mi taki start ujmie trochę stresu, czymś się zajmę zamiast odliczać dni do dziesiątki klasykiem – mówi Kowalczyk w rozmowie z portalem sport.pl. 

Oprócz tych dwóch biegów Justyna pobiegnie również razem z Eweliną Marcisz, Kornelią Kubińską i Martyną Galewicz w sztafecie 4 x 5 km. Rywalizacja ta odbędzie się 2 marca.

źródło: sport.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.