Justyna Kowalczyk zdradziła szczegóły. “Będziemy z Wierietielnym konsultantami”

Jak dowiedzieliście się z naszego portalu wczoraj, Słowak Martin Bajčičák, będzie nowym trenerem reprezentacji polskich biegaczek. Pozostały jednak pytania, czy Aleksander Wierietielny odchodzi definitywnie. Wątpliwości rozwiała Justyna Kowalczyk.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w rozmowie z branżowym portalem dailyskier.com przyznała, że pomysł zatrudnienia Martina Bajčičáka pochodził od Aleksandra Wierietielnego. – Znam też Martina, więc zadzwoniłam do niego i zapytałam, czy jest zainteresowany. Potem toczyły się rozmowy – przyznała Justyna Kowalczyk.

“Kto si, Martin?” – przybliżamy sylwetkę nowego trenera biegaczek

Kowalczyk przekazała także ważną informację. – Aleksander Wierietielny i ja nie odchodzimy całkowicie, oboje będziemy pracować jako konsultanci kadry – zdradziła dotychczasowa asystentka Wierietielnego. – W trakcie wszystkich obozów organizowanych w Zakopanem, Wierietielny będzie z drużyną – dodała. Były trener naszych biegaczek mieszka bowiem w stolicy polskich Tatr. – Latem będę tydzień w miesiącu z kadrą, a zimą potencjalnie nawet częściej – mówiła o swojej roli Kowalczyk.

Inne szczegóły zdradził nam wczoraj także trener kadry mężczyzn. – Istnieje duża szansa, że będziemy organizowali wspólne obozy szkoleniowe. Musze jednak zaznaczyć, że jestem zainteresowany nie tylko współpracą między męską i żeńską kadrą, ale także zespołem serwisom i młodszymi zawodnikami – opowiedział nam Lukas Bauer. Wszystko zależy też od tego, jak rozwinie się sytuacja wokół koronawirusa.

Źródło: dailyskier.com / Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj