Justyna Kowalczyk wystartuje w biegu Fiemme Rollerski Cup

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk będzie jedną z największych gwiazd rozpoczynającego się 17 września nartorolkowego biegu Fiemme Rollerski Cup. W maratonie na dystansie 50 km stylem klasycznym wystartują zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, a główną atrakcją będzie możliwość wbiegnięcia na Alpe Cermis. 

Fiemme Rollerski Cup jest jednym z etapów Guide World Classic Tour, czyli cyklu długodystansowych biegów nartorolkowych, który jest organizowany w tegorocznym sezonie letnim. Pierwszym etapem tego cyklu był Olaf Skoglunds Minnelop, drugim Blink Classic, a trzecim Alliansloppet. Dwa z nich odbyły się w Norwegii, a jeden w Szwecji. Ostatnim przystankiem na mapie Guide World lassic Tour jest właśnie Fiemme Rollerski Cup.

We Włoszech nie zabraknie Justyny Kowalczyk. Polka będzie miała okazję, aby po raz kolejny zmierzyć się z owianym sławą stokiem narciarskim Alpe Cermis, na który czterokrotnie wbiegała jako najlepsza zawodniczka cyklu Tour de Ski. Tym razem postara się zrobić to nie na nartach, ale na nartorolkach. Polka, jak również inni zawodnicy, wystartują z Predazzo i przemierzą trasy, na których zimą organizowana jest słynna Marcialonga. Zwieńczeniem będzie możliwość wbiegnięcia na Alpe Cermis – to ponad 300 metrów przewyższenia na dystansie 7-8 km.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej jest już w Val di Fiemme i przygotowuje się do niedzielnego startu. Na jednym z portali społecznościowych Polka pochwaliła się filmem z treningu i dodała małą uwagę. – Miałam nadzieję, że Alpe Cermis w wersji asfaltowej będzie ciut łatwiejsze. Głupia ja – napisała Kowalczyk.

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.