Justyna Kowalczyk wystartuje w 41. Biegu Piastów

justynakowalczyksylwiajaskowiec

Justyna Kowalczyk ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że wystartuje w 41. Biegu Piastów. Polka pobiegnie 4 marca na dystansie 50 kilometrów stylem klasycznym i będzie to dla niej debiut w tej imprezie.

Justyna Kowalczyk już wcześniej chciała wystartować w Biegu Piastów, ale zawsze na przeszkodzie stawały jej występy w Pucharze Świata, w którym walczyła o najwyższe cele. Polka w tym roku będzie miała okazję, aby nadrobić zaległości i pojawić się na trasie w Szklarskiej Porębie. – Od wielu lat chciałam to zrobić. Trener się zgodził! Zawsze walka w Pucharze Świata stała na przeszkodzie, ale teraz do zobaczenia w Jakuszycach – napisała Kowalczyk na Facebooku.

34-letnia biegaczka przyjedzie na Polanę Jakuszycką kilka dni po najważniejszym dla Polki biegu na mistrzostwach świata. Chodzi oczywiście o występ na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym, który zaplanowano na 28 lutego. Bardzo zadowolony z decyzji Justyny Kowalczyk jest Leszek Kosiorowski, członek zarządu Biegu Piastów. – W naszej imprezie, chociaż odbywa się dłużej niż Justyna jest na świecie, to będzie jej debiut, w dodatku na rok przed igrzyskami olimpijskimi. My co roku wysyłaliśmy jej zaproszenie i do końca czekaliśmy z „numerem 1”, ale to się nie udawało – tłumaczy Kosiorowski.

Bieg Piastów to największe wydarzenie narciarskie w Polsce. Odbywa się corocznie, a pierwsza jego edycja jest datowana na 1978 rok. Od 1995 roku Bieg Piastów należy do Europejskiej Ligi Biegów Długodystansowych Euroloppet, a 13 czerwca 2008 w szwedzkiej miejscowości Mora działacze Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) podjęli decyzję o przyjęciu Biegu Piastów do Światowej Ligi Biegów Długodystansowych (Worldloppet Ski Federation).

Źródło: PrzeglądSportowy, Facebook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.