Justyna Kowalczyk wybiera się do Finlandii

justynakowalczyksylwiajaskowiec

Jak donosi WP SportoweFakty, w poniedziałek Justyna Kowalczyk uda się do Finlandii, konkretnie do Muonio. Treningi w tej miejscowości będą dla Polki ostatnim etapem przygotowań przed zbliżającym się wielkimi krokami Pucharem Świata w biegach narciarskich.

Sezon 2016/2017 zainaugurują zawody w Kuusamo, które odbędą się w dniach 26-27 listopada. W Finlandii sportowcy wystartują na dystansie sprinterskim i 10 (dla mężczyzn 15) kilometrów techniką klasyczną. Start w Kuusamo zapowiedziała także Justyna Kowalczyk, która w tym sezonie odpuszcza walkę o Puchar Świata, ale chce jak najlepiej przygotować się do mistrzostw świata, które odbędą się w Lahti.

– Oczywiście, wybieramy się do Skandynawii i startujemy w pierwszych zawodach Pucharu Świata w Kuusamo i Lillehammer – powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Rafał Węgrzyn, asystent trenera Aleksandra Wierietielnego. – Nie pojawimy się na starcie Tour de Ski – wtedy przyjdzie czas na treningi górskie. Mogę także dodać, że Justyna będzie biegać w zawodach niższej rangi, czyli Pucharze FIS. Mamy już wstępne plany, ale nic nie zostało jeszcze do końca potwierdzone – dodaje Węgrzyn.

Polka już od wielu miesięcy powtarza, że rywalizacja w Pucharze Świata schodzi na dalszy plan, a najważniejszym celem na nadchodzący sezon będą mistrzostwa świata w fińskim Lahti, a konkretnie bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym. Kowalczyk po Nowym Roku opuści także sporo innych zawodów, aby powrócić tuż przed imprezą docelową. – Nasz główny plan to przygotowanie do mistrzostw. Możliwe że będą treningi w Alpach, prawdopodobne jest także zgrupowanie w Soczi. Jeśli chodzi o późniejsze pucharowe starty, to w planach są próba przedolimpijska w Pjongczang, estońska Otepaeae, a potem będą już mistrzostwa w Lahti – tłumaczy Węgrzyn w rozmowie z WP SportoweFakty.

Do inauguracji Pucharu Świata pozostało 21 dni, ale Justyna Kowalczyk już teraz wybiera się do Skandynawii, aby w spokoju potrenować przed zawodami w Kuusamo. – W sobotę i niedzielę wylatujemy do Finlandii i w najbliższy poniedziałek wszyscy spotykamy się już na miejscu w Muonio – zakończył Węgrzyn.

Źródło: WP SportoweFakty

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.