Justyna Kowalczyk triumfatorką 43. Biegu Piastów

0

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na dystansie 50 kilometrów techniką klasyczną – główny punkt 43. Biegu Piastów. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Czech Pavel Ondrasek.

43. Bieg Piastów zakończył się zwycięstwem Justyny Kowalczyk. Biegaczka z Kasiny Wielkiej przyjechała do Jakuszyc prosto z Seefeld, gdzie jeszcze w czwartek brała udział w sztafecie 4×5 kilometrów podczas mistrzostw świata. Polka dziś na Polanie Jakuszyckiej była bezkonkurencyjna na najbardziej prestiżowym dystansie – 50 kilometrów stylem klasycznym. 36-letnia biegaczka prowadziła od pierwszego punktu pomiaru i skrupulatnie powiększała swoją przewagę nad rywalkami. Ostatecznie Kowalczyk minęła linię mety z wynikiem 2:19:03 h, wygrała rywalizację kobiet o ponad cztery minuty z Czeszką Adelą Boudikovą i uplasowała się na 13. miejscu w kategorii Open. Dla najlepszej polskiej biegaczki to drugie zwycięstwo w Biegu Piastów w karierze. Dwa lata temu Kowalczyk także nie miała sobie równych.

Bieg mężczyzn wygrał Czech Pavel Ondrasek, który okazał się najlepszy na sprinterskim finiszu. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Klisz (+1 sek), trzeci był Florian Rohde (+1 sek), a czwarty Jiri Rocarek z Czech (+3 sek).

Wyniki

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.