Justyna Kowalczyk-Tekieli wyróżniona podczas Gali Mistrzów Sportu

fot. Irek Trawka

W przeszłości pięciokrotnie wygrywała plebiscyt Przeglądu Sportowego, a w tym roku otrzymała kolejne prestiżowe wyróżnione. Justyna Kowalczyk-Tekieli z super czempionem podczas Gali Mistrzów Sportu.

Super czempiony podczas Gali Mistrzów Sportu otrzymują zawodnicy, którzy w przeszłości osiągali rewelacyjne wyniki na wszelkich arenach sportowych. Nagrodę przyznaje się raczej po zakończeniu kariery przez danego sportowca. W przeszłości otrzymywali je m.in. Tomasz Majewski, Agnieszka Radwańska czy Adam Małysz. W tym roku wyróżniona została Justyna Kowalczyk-Tekieli. Nagrodę wręczył jej trener – Aleksander Wierietielny.

– Bez trenera w życiu bym tego nie osiągnęła. Tu powinni być jeszcze moi serwismeni, cały sztab i wszyscy fantastyczni ludzie, których na swojej drodze spotkałam i dzięki którym tyle razy wygrałam – mówiła przy odbiorze czempiona Kowalczyk-Tekieli. Była biegaczka narciarska podziękowała także swoim rodzicom, którzy odbierali w jej imieniu wcześniejsze wyróżnienia. – Dziękuję wszystkim kibicom. Wiem, że nie wszyscy mnie lubicie, ale w przeszłości i tak na mnie głosowaliście – powiedziała.

Justyna Kowalczyk-Tekieli jest dwukrotną mistrzynią olimpijską i świata, czterokrotnie sięgała po Kryształową Kulę i tyle samo razy wygrywała Tour de Ski. W zawodach Pucharu Świata 104 razy stawała na podium, a 50 razy była najlepsza.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj