Justyna Kowalczyk szlifuje formę w Muonio

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk jest już na ostatnim etapie przygotowań do nowego sezonu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polka przebywa obecnie w fińskim Muonio, gdzie szlifuje formę przed inauguracyjnymi zawodami w Kuusamo.

Fińskie Muonio jest od lat jednym z najbardziej obleganych miejsc na biegowej mapie świata. Leżąca za kołem podbiegunowym miejscowość przyciąga zawodników i zawodniczki z całego świata, bowiem nie brakuje tam świeżego śniegu i doskonale przygotowanych tras. Plusem jest także możliwość startu w zawodach Pucharu FIS, które będą się odbywały od piątku do poniedziałku. Biegacze i biegaczki zmierzą się w sprincie stylem klasycznym oraz na dystansach: 5 klasykiem (10 dla mężczyzn) i 10 stylem dowolnym (15 dla mężczyzn).

W Muonio jest także Justyna Kowalczyk, która ma za sobą pierwsze treningi na śniegu. Biegaczka z Kasiny Wielkiej najpierw sprawdzi swoją formę w Muonio, a potem pozostanie w Finlandii niemal miesiąc, bowiem pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się w Ruce (Kuusamo) w dniach 24-26 listopada. Później Polka przeniesie się do Lillehammer.

Źródło: sportowefakty.wp.pl / inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.