Justyna Kowalczyk startuje na swoim ulubionym dystansie w szwajcarskim Goms

justyna-kowalczyk-003

Justyna Kowalczyk drugi tydzień z rzędu będzie rywalizowała w zawodach rangi Pucharu Kontynentalnego OPA Alpen Cup. Polka tym razem wystartuje w szwajcarskim Goms.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej po raz kolejny zdecydowała się na opuszczenie biegów w Pucharze Świata i na starty w zawodach niższej rangi. W La Clusaz, które będzie gospodarzem tego weekendu pucharowych zmagań, biegaczki będą biegały stylem dowolnym, a jak wiemy Polka tej techniki nie trenuje już od wielu miesięcy ze względu na kłopoty zdrowotne. W związku z tym Kowalczyk wybiera teraz biegi Pucharu Kontynentalnego, gdzie może rywalizować techniką klasyczną.

Tydzień temu podopieczna Aleksandra Wierietielnego po raz pierwszy w tym sezonie wystartowała w zawodach OPA Alpen Cup we włoskim Valdidentro i odniosła zdecydowane zwycięstwo. Polka dotarła na metę z przewagą prawie minuty nad drugą zawodniczką. Po biegu Kowalczyk przyznawała, że Włoszki zmusiły ją do sporego wysiłku i biegu na wysokich obrotach.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej z Włoch udała się do Szwajcarii, a konkretnie do Goms, gdzie także przyjdzie jej rywalizować na dystansach rozgrywanych stylem klasycznym. W piątkowym sprincie Polka pokazała się z dobrej strony najpierw zajmując dziewiąte miejsce w eliminacjach, a następnie znajdując się w finale. 33-latce zabrakło jednak szczęścia i ostatecznie finał zakończyła ona na szóstej pozycji że sporą stratą czasową, co wskazuje na to, że na trasie piątkowego sprintu musiało się wydarzyć coś niespodziewanego.

Polka w Szwajcarii skupia się jednak na sobotnim biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym. Dla Justyny Kowalczyk będzie to czwarty w tym sezonie występ na tym dystansie i kolejny etap przygotowań do mistrzostw świata w Lahti. Biegaczka z Kasiny Wielkiej w zawodach inaugurujących Puchar Świata, w fińskim Kuusamo, zajęła dziewiąte miejsce,  podczas weekendu w Lillehammer miała ósmy czas netto, a tydzień temu odniosła zwycięstwo w Valdidentro. Teraz Kowalczyk stanie przed szansą na powtórzenie tego wyniku i to przy mocniejszej obsadzie niż we Włoszech.

Justyna Kowalczyk wystartuje punktualnie o godzinie 10:21. Polka ma 78. numer startowy.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.