Justyna Kowalczyk sprawdzi swoją formę w Saariselce

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk od początku listopada przebywa w Finlandii, gdzie ma możliwość sprawdzenia swojej formy przed inauguracją Pucharu Świata. Polka, która w miniony weekend startowała w Muonio, od jutra będzie startowała w Saariselce.

Justyna Kowalczyk w zeszłym tygodniu pojawiła się na starcie trzech biegów Pucharu FIS w Muonio. W piątkowym sprincie zajęła trzecie miejsce, podobnie jak w sobotnim biegu na dystansie 5 kilometrów stylem klasycznym. W niedzielę biegaczce z Kasiny Wielkiej poszło nieco gorzej, bowiem została sklasyfikowana na 11. pozycji w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną.

Polka, która przygotowuje się do inauguracji Pucharu Świata w biegach narciarskich, pozostaje jeszcze w Finlandii. Od jutra będzie miała możliwość sprawdzenia swojej formy w kolejnych zawodach Pucharu FIS w położonej w Laponii Saariselce. Tam, podobnie jak w Muonio, Kowalczyk wystartuje na trzech dystansach. W piątek Polkę czeka bieg na 5 kilometrów stylem klasycznym, w sobotę sprint tą samą techniką, a w niedzielę bieg na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym.

Na liście startowej fińskich zawodów nie brakuje reprezentantek gospodarzy, które jednak przyjechały do Saariselki w okrojonym składzie. W gronie startujących są także Kazaszki, Białorusinki i Ukrainki. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek w tym gronie będzie Austriaczka Teresa Stadlober, która ubiegły sezon zakończyła na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.