Justyna Kowalczyk: Sezon był daleki od ideału

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Justyna Kowalczyk na zakończenie zmagań w sezonie 2015/2016 odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznym cyklu Ski Classics. Polka wygrała bieg Arefjallsoppet rozgrywany na dystansie 63 kilometrów.

Kowalczyk bardzo długo utrzymywała się w prowadzącej grupie, a potem jej rywalką była już tylko Seraina Boner. Polka potrafiła jednak mądrze rozegrać finisz i pokonała Szwajcarkę na decydującym podbiegu. – Na podbiegach czułam się bardzo mocna i wiedziałam, że muszę zaatakować Serainę na finałowym wzniesieniu – mówiła po biegu Polka. – To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy, bo sezon był daleki od ideału. Trasa była bardzo wymagająca, na zjazdach najadłam się trochę strachu – dodała.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej odniosła się także do swoich planów na nadchodzący sezon. – W przyszłym sezonie są mistrzostwa świata, a w Pucharze Świata ważne dla mnie będą konkurencje rozgrywane techniką klasyczną. W maratonach też będę startować, ale na pewno nie aż w tylu co w tym roku – zakończyła reprezentantka Polski.

Źródło: PAP, eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.