Justyna Kowalczyk pobiegnie w La Diagonela

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Justyna Kowalczyk, która w tym sezonie dzieli starty w Pucharze Świata z biegami w maratonach narciarskich, pobiegnie w sobotę w La Diagonela. Polka początkowo miała tutaj nie startować.

Zawody w Szwajcarii, trzecie z cyklu Ski Classics, miały się odbywać na dystansie 65 kilometrów, ale z powodu niedostatków śniegu organizatorzy byli zmuszeni skrócić trasę do 55 kilometrów. Justyna Kowalczyk miała nie startować w szwajcarskim maratonie, ale ostatecznie podjęła decyzję, że pobiegnie w La Diagoneli.

Na starcie spodziewanych jest ponad 750 zawodników, nie zabraknie najlepszych biegaczy specjalizujących się w maratonach narciarskich, na czele ze Skandynawami. Występ potwierdzili Petter Eliassen, bracia Aukland, znany z Pucharu Świata w biegach narciarskich Szwed Daniel Richardsson czy John Kristian Dahl. Wśród kobiet pojawi się między innymi Szwajcarka Seraina Boner, która przed własną publicznością pokusi się o sprawienie niespodzianki.

Rok temu zawody w Szwajcarii wygrała Masako Ishida przed Kateriną Smutną i Serainą Boner.

Po starcie w La Diagoneli Kowalczyk planuje występ we włoskim maratonie z cyklu FIS Worldloppet Cup, czyli we włoskim Marcialonga na dystansie 70 kilometrów stylem klasycznym.

Źródło: biegowki24.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.