Justyna Kowalczyk nie pobiegnie na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk nie pojawi się na starcie jutrzejszego biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym podczas mistrzostw świata w austriackim Seefeld. Polka o swojej decyzji poinformowała na Facebooku.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Justyna Kowalczyk nie zamierza startować w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym, który rozpocznie się we wtorek o godzinie 15:00. Polka w Seefeld pobiegnie zatem tylko w rywalizacji drużynowej. Sprint drużynowy biegaczka z Kasiny Wielkiej ma już za sobą (wspólnie z Moniką Skinder awansowały do finału i zajęły w nim dziesiąte miejsce), a kolejna zaplanowana konkurencja, w której ją zobaczymy to sztafeta w czwartek 28 lutego.

Po wczorajszym biegu Kowalczyk w rozmowie z dziennikarzami wspominała, że decyzje podejmie wspólnie z trenerem. Dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała iż nie pojawi się na starcie wtorkowej dziesiątki stylem klasycznym. – Nie biegnę na 10km. To był plan na ewentualność ratowania wyników drużyny. Ale dziewczyn nie trzeba ratować. Same sobie dają radę – pisze Kowalczyk. – Jestem gotowa na bieg około 10go miejsca. Miałam już takich miejsc wystarczająco dużo w poprzednich trzech latach i wystarczy. Trener Aleksander Wierietielny doskonale mnie rozumie. Wspólnie podjęliśmy taka decyzję – dodaje biegaczka.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska koncentruje się teraz na tym, aby pomóc swoim podopiecznym w rywalizacji sztafet. – Cieszę się, że pokazałam, że mocna jeszcze jestem i że ta moc pomoże dziewczynom w sztafecie – czytamy na profilu Kowalczyk.

Źródło: Facebook

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.