Justyna Kowalczyk na podium zawodów w Szczyrbskim Jeziorze, dobre występy pozostałych Polaków

justyna-kowalczyk-003

Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w zawodach “Memorial 24 padlych hrdinov”. Polka startowała w sprincie stylem klasycznym i przegrała jedynie z Aleną Prochazkovą. Na podium stanęła także inna reprezentantka Polski, Kamila Boczkowska.

Zawody w Szczyrbskim Jeziorze były dla Justyny Kowalczyk kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw świata w Lahti. Na liście startowej czwartkowego sprintu próżno było szukać biegaczek, które regularnie startują w Pucharze Świata. Oprócz biegaczki z Kasiny Wielkiej największym doświadczeniem może się pochwalić słowacka sprinterka Alena Prochazkova, która również startowała w zawodach. W eliminacjach lepsza o ponad dwie sekundy była Polka, co zwiastowało spore emocje już we właściwej rywalizacji.

Kowalczyk bez większych problemów wygrała swój ćwierćfinał i półfinał, ale w decydującym biegu przegrała na finiszu z Prochazkovą. Reprezentantka gospodarzy pokonała Polkę o zaledwie 0,44 sek. Trzecie miejsce przypadło kolejnej biegaczce z Polski, Kamili Boczkowskiej. 17-letnia zawodniczka w porannych eliminacjach była czwarta, w finale pobiegła na podobnym poziomie i na finiszu rozprawiła się ze swoją starszą koleżanką Katarzyną Stokfisz. W decydującym biegu wystartowały cztery Polki i dwie Słowaczki.

Finał sprintu mężczyzn zakończył się dubletem Słowaków. Pierwszy linię mety przeciął Petr Mlynar, który wyprzedził swojego rodaka Andreja Segeca o siedem sekund. Na podium stanął również Kamil Bury. Strata Polaka wyniosła ponad dwanaście sekund. W finale wystąpili jeszcze Paweł Klisz i Kacper Antolec.

fot: Twitter/Justyna Kowalczyk
fot: Twitter/Justyna Kowalczyk

Źródło: Twitter, inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.