Justyna Kowalczyk na podium w biegu Yllas-Levi

fot. Anna Felska

Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu Yllas-Levi – ostatnich w tym sezonie zawodach z cyklu Visma Ski Classics. Bieg wygrała Katerina Smutna, a drugie miejsce zajęła Britta Johansson Norgren. 

Justyna Kowalczyk tydzień temu wygrała norweski maraton Reistadlopet, a już dziś przyszło jej rywalizować, podobnie jak całej światowej czołówce biegów dystansowych, w biegu Yllas-Levi w Finlandii. Zawodnicy mieli do pokonania 67 kilometrów.

Biegaczka z Kasiny Wielkiej od samego początku biegu utrzymywała się w czołowej grupie wspólnie z Brittą Johansson Norgren i Kateriną Smutną. Polka okazywała się najlepsza na trzech lotnych premiach, które były usytuowane na trasie biegu.

Kowalczyk, Norgren i Smutna zostawiły swoje rywalki daleko w tyle i mniej więcej w połowie dystansu stało się jasne, że walka o zwycięstwo rozegra się między tą trójką. Na 28 kilometrów przed metą Szwedka i Czeszka podniosły tempo. Polka nie była w stanie utrzymać się za prowadzącą dwójką i z każdym kolejnym kilometrem traciła dystans do liderek.

O zwycięstwie w Yllas-Levi rozstrzygnął sprinterski finisz, który lepiej rozegrała Smutna. Czeszka odniosła siódme zwycięstwo w sezonie 2016/2017, ale nie pozwoliło jej to na triumf w klasyfikacji generalnej Visma Ski Classics. Tę wygrała Britta Johansson Norgren, która na podium kończyła aż dwanaście biegów cyklu (z trzynastu).

Justyna Kowalczyk ukończyła rywalizację w Yllas-Levi na trzecim miejscu. Polka straciła ponad 6 i pół minuty do triumfatorki. Dzięki dobrym występom w ostatnich zawodach biegaczka z Kasiny Wielkiej zajęła drugie miejsce w klasyfikacji Visma Nordic Trophy obejmującej pięć ostatnich maratonów cyklu Visma Ski Classic.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.