Justyna Kowalczyk na liście startowej Blink Festivalu 2019. Będzie mocna obsada

0

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Nartorolkowe zawody Blink Festival 2019 cieszą się w tym sezonie ogromną popularnością biegaczy i biegaczek ze ścisłej światowej czołówki. Na liście startowej nie brakuje medalistów mistrzostw świata z Seefeld i biathlonowego czempionatu w Oestersund.

Blink Festival to niezwykle prestiżowe zawody nartorolkowe rozgrywane co roku w Norwegii na przełomie lipca i sierpnia. W tym sezonie, podobnie jak w poprzednich latach, na listach startowych aż roi się od zawodników, którzy regularnie zdobywają medale mistrzostw świata i wygrywają zawody pucharowe. Dość powiedzieć, że w Norwegii pojawi się 41 sportowców, którzy w ubiegłym sezonie zdobyli 72 medale mistrzostw świata.

Tegoroczne zawody cieszą się ogromnym zainteresowaniem elity. Wśród zgłoszonych sportowców nie brakuje oczywiście norweskich gwiazd narciarstwa biegowego z Therese Johaug na czele. Oprócz trzykrotnej mistrzyni świata z Seefeld w Blink Festivalu wystartuje mocna ekipa gospodarzy, m.in.: Maiken Caspersen Falla, Ingvild Flugstad Oestberg, Mari Eide, Ragnhild Haga, Sjur Roethe, Hans Christer Holund, Simen Hegstad Krueger, Sindre Bjoernestad Skar czy Eirik Brandsdal.

Oprócz gospodarzy na trasie pojawi się także silna obsada zagraniczna. Wśród biegaczy, którzy zapowiedzieli swój start w zawodach są: Krista Parmakoski, Julia Biełorukowa i reszta kadry Rosji, Iivo Niskanen, Federico Pellegrino, Siergiej Ustiugow, Glieb Rietiwych czy Francesco De Fabiani. W Blink Festival pobiegną również biathloniści. Największymi gwiazdami tej dyscypliny będą bez wątpienia Martin Fourcade, Kaisa Makarainen i Anastazja Kuzmina.

Z wstępnych informacji opublikowanych przez norweski langrenn.com wynika, że w zawodach wystartuje Justyna Kowalczyk, która w ubiegłym sezonie zajęła trzecie miejsce w biegu Blink Classic na dystansie 60 kilometrów.

Źródło: langrenn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.