Justyna Kowalczyk: Jesteśmy imitacjami samych siebie

konfa-1031

Rok poolimpijski rządzi się swoimi prawami. Gwiazdy sportów zimowych, na czele z Kamilem Stochem, Zbigniewem Bródką i Justyną Kowalczyk nie mogą jednak zaliczyć obecnego sezonu do udanych.

Najlepszym wynikiem biegaczki z Kasiny Wielkiej w tym sezonie jest szóste miejsce wywalczone w biegu na 5 kilometrów techniką klasyczną w szwedzkim Falun. Dla Stocha najlepszą lokatą jest także szósta, ale zdobyta podczas konkursu skoków narciarskich w Niżnym Tagile.

– Już mogę to śmiało napisać, nie zważając na to, co się zdarzy do końca zimy: to jest okropny sezon dla polskich medalistów igrzysk w Soczi. Wszystkich, bez wyjątku. Kamil (Stoch), Zbyszek (Bródka) i ja jesteśmy marnymi imitacjami samych siebie – napisała Kowalczyk w swoim felietonie dla “Gazety Wyborczej”.

Polka dostrzega jednak pozytywy w tej sytuacji. – To jest najlepszy moment na kryzys, pomyłki, choroby i kontuzje. Mamy sezon bez wielkich imprez. Do następnych igrzysk pozostały dwa lata. Wystarczająco dużo, by wyciągnąć wnioski i się cierpliwie i spokojnie zbudować na nowo – dodała mistrzyni olimpijska z Soczi.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.