Justyna Kowalczyk czwarta w Årefjällsloppet

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w maratonie narciarskim z cyklu Visma Ski Classic, Årefjällsloppet. Polka, która tydzień temu wygrała norweski Birkebeinerrennet tym razem musiała uznać wyższość trzech rywalek. 

Justyna Kowalczyk przyjechała do szwedzkiej miejscowości Aare kilka dni po sukcesie w Birkebeinerrennet. Polka rok temu była najlepsza w Årefjällsloppet, ale w tym sezonie nie udało się powtórzyć tego sukcesu. Biegaczka z Kasiny Wielkiej od początku dystansu utrzymywała się w czołowej w grupie, a na lotnej premii po 15 kilometrach była piąta.

Decydujący dla losów biegu okazał się kilkukilometrowy zjazd przed metą. Tuż przed nim od duetu Kowalczyk-Gjeitnes oderwały się Katerina Smutna i Britta Johansson Norgren. Polka i Norweżka starały się dogonić prowadząca dwójkę, ale nie starczyło już czasu i sił. Z morderczym finiszem pod górę najlepiej poradziła sobie liderka klasyfikacji generalnej Visma Ski Classic Britta Johansson Norgren, która odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w Årefjällsloppet. Na drugim miejscu finiszowała Smutna, a na trzecim Kari Vikhagen Gjeitnes. Justyna Kowalczyk straciła do podium niespełna pół minuty i zakończyła zawody na czwartej pozycji.

Źródło: informacja własna

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: