Jürgen Klopp wielkim fanem Ole Einara Bjoerndalena: “To Franz Beckenbauer, Pele i Bobby Moore w jednej osobie!”

fot.: olympics.nbcsports.com

fot.: olympics.nbcsports.com

Norweska telewizja publiczna, TV2, zaaranżowała wiosną spotkanie dwóch legend światowego sportu XXI wieku. Jürgen Klopp, pochodzący z Niemiec trener tegorocznego finalisty Ligi Mistrzów w piłce nożnej, czyli klubu Liverpool F.C. , zobaczył się w Mieście Beatlesów z ośmiokrotnym złotym medalistą olimpijskim w biathlonie – Ole Einarem Bjoerndalenem. Klopp przyznał, że od dzieciństwa jest wielkim fanem biathlonu, a spotkanie z legendą tej dyscypliny jest dla niego wielkim przeżyciem. 

 – Dokument “Klopp meets Bjoerndalen” to dzieło TV2 . Pierwszego dnia telewizja przeprowadzała wywiady z piłkarzami i trenerami. Wszystko udało się przeprowadzić już wtedy, więc kolejnego dnia mogliśmy po prostu patrzeć na treningi zespołu. To zabawne, ciekawe i pouczające doświadczenie – powiedział Bjoerndalen dziennikarzom norweskiego dziennika Aftenposten.

Jürgen Klopp dorastał w okolicach Schwarzwaldu, w Badenii-Wirtembergii. Jest to region, w którym sporty zimowe cieszą się szczególną popularnością. Pomimo wybrania nieco innej życiowej drogi, trener klubu angielskiej Premier League nie zapomniał o swoich korzeniach.

 – Fakt, że Klopp był tak silnie zaangażowany w biathlon, bardzo mnie zaskoczył. Śledził moją karierę, a podczas spotkania ze mną mówił o smutku, który towarzyszył mu po zakończeniu kariery przeze mnie – dodał Norweg.

Klopp porównał nawet 95-krotnego zwycięzcę zawodów z cyklu Pucharu Świata do wybitnych piłkarzy.

 – Bjoerndalen to biathlon. To Franz Beckenbauer, Bobby Moore i Pele w jednej i tej samej osobie! – rzekł trener liverpoolczyków.

Dokument zawiera również wątek zaproszenia Bjoerndalena na jeden z pojedynków piłkarzy dowodzonych przez Jürgena Kloppa. Norweg nie wykluczył skorzystania z zaproszenia – pomimo braku zainteresowania tym sportem, chciałby odwdzięczyć się trenerowi za kibicowskie wsparcie.

źródło: aftenposten.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.