Junshiro Kobayashi z tytułem mistrza Japonii, Ryoyu na trzecim miejscu

Junshiro Kobayashi wygrał rywalizację w ramach mistrzostw Japonii. Drugie miejsce zajął Keiichi Sato, a trzecie dominator poprzedniego sezonu Ryoyu Kobayashi. W zawodach wziął udział także Noriaki Kasai. Doświadczony skoczek został jednak sklasyfikowany daleko za najlepszymi.

Dzisiaj na skoczni normalnej zostały rozegrane mistrzostwa Japonii. Zawodnicy rywalizowali na torach porcelanowych. Triumf odniósł Junshiro Kobayashi, który dzięki skokom na odległość 93 i 95 metrów wyprzedził drugiego w konkursie Keiichi Sato. 22-latek stracił do brązowego medalisty mistrzostw świata w Seefeld w drużynie 6,5 punktu. Podium zawodów uzupełnił ten, który w nadchodzącym sezonie może przedłużyć serię wygranych – Ryoyu Kobayashi. Zdobywca Kryształowej Kuli za poprzedni PŚ stracił do swojego brata 10,5 pkt. Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Taku Takeuchi, a czołową piątkę zamknął Masamitsu Ito, który wyprzedził m.in. szóstego Yukiya Sato.

Na starcie mistrzostw kraju stanął bardzo doświadczony Noriaki Kasai. 47-latek ukończył zmagania dopiero na szesnastym miejscu, ale tak też prezentowały się jego rezultaty przed poprzednim sezonie (18 i 26 miejsce). Warto dodać, że w czołowej piątce aż trzech skoczków jest spoza kryteriów na Puchar Świata. Te wyniki mogą mieć spory wpływ na to, kogo zobaczymy podczas inauguracji w Wiśle już 23 listopada.

źródło: Twitter – localSJresults

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.