Junshiro Kobayashi stracił puchar za zwycięstwo w Wiśle. Może liczyć na duplikat

Organizatorzy Pucharu Świata w Wiśle dbają nie tylko o prawidłowe przygotowanie do konkursów. Znów zatroszczą się o miłą niespodziankę dla jednego z zawodników.

W listopadzie ubiegłego roku swoje ostatnie konkursy Pucharu Świata w karierze ogłosił Jakub Janda. Z życiem skoczka pożegnać chciał się właśnie w Wiśle. Komitet Organizacyjny na czele z Andrzejem Wąsowiczem, zorganizował małą fetę pożegnalną podczas zawodów inaugurujących sezon. Janda był bardzo wzruszony. – Dziękuję całej ekipie Pucharu Świata, całej tej karuzeli. Organizatorom, FIS, dziennikarzom, kibicom… Moja kariera to było piękne przeżycie. Szybko mi zleciało – mówił wówczas podczas konferencji Janda.

Teraz w Wiśle chcą pomóc jednemu z Japończyków. Junishiro Kobayashi, który wygrał dotąd jedyne w swojej karierze zawody właśnie w Wiśle, w trakcie trzęsienia ziemi, jakie dotknęło jego kraj, stracił pamiątkowy puchar, który otrzymał po wiktorii. – Jest możliwość wręczenia mu duplikatu – powiedział nam Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni im. Adama Małysza. – Chcemy zrobić mu niespodziankę – dodał.

 

Źródło: Informacja własna

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: