Juliane Seyfarth po konkursie kobiet: “Jestem zadowolona z czwartego miejsca”

Doświadczona, 29-letnia Niemka Juliane Seyfarth po pierwszej serii konkursu indywidualnego, w którym skoczkinie narciarskie walczyły o mistrzostwo świata, zajmowała trzecią pozycję po skoku na odległość 104 metrów. Druga, słabsza o 2.5 metra próba zepchnęła ją jednak z podium. Pomimo tego, zawodniczka z Eisenach nie ukrywała satysfakcji z występu, o czym powiedziała naszemu korespondentowi z Seefeld, Jakubowi Balcerskiemu:

– Jestem czwarta na świecie i jestem z tego zadowolona. To świetny rezultat. Prawdę mówiąc, siedem razy stawałam na podium tej zimy i byłoby świetnie zrobić to ponownie, ale wystarczy mi wczorajsze zwycięstwo po bardzo dobrym konkursie drużynowym, jestem z tego powodu szczęśliwa – powiedziała drużynowa mistrzyni świata z Seefeld.

Zapytana, czy radość ze zdobytego złota w konkursie drużynowym nie zaburzyła koncentracji w teamie i nie doprowadziła do spoczęcia na laurach, Seyfarth stanowczo zaprzeczyła:

 – Nie, to był kolejny dzień i koncentrowałam się na swoich skokach od początku – stwierdziła Niemka.

Medal w drużynie był dla Juliane pierwszą taką zdobyczą seniorską. Zawodniczka jest indywidualną mistrzynią świata juniorów z Kranja, z 2006 roku.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl Jakub Balcerski

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.