Julian von Schleinitz zakończył karierę

fot. wikipedia

fot. wikipedia

26-letni niemiecki saneczkarz Julian von Schleinitz zakończył karierę sportową. Był on świetnie zapowiadającym się zawodnikiem, który zdobył aż 6 złotych medali mistrzostw świata juniorów.

Julian von Schleinitz miał być wielką gwiazdą niemieckiego saneczkarstwa. W 2009 roku w Nagano, w 2010 r. w Igls i w 2011 r. w Oberhofie zdobył po dwa złote medale mistrzostw świata juniorów. Zapowiadało to wspaniałą karierę wśród seniorów. Podczas swojego debiutu w zawodach Pucharu Świata w Winterbergu w sezonie 2010/11 zajął 3. miejsce.

W niedawno zakończonym sezonie Von Schleinitz jeździł bardzo słabo. W klasyfikacji generalnej zajął dopiero 42. miejsce. Niemiecki saneczkarz wypadł z kadry narodowej i ostatecznie nie pojechał na igrzyska olimpijskie. W Pjongczangu pracował jako ekspert niemieckiego Eurosportu.

-Po długim czasie zastanowienia zdecydowałem zakończyć moją karierę. Teraz będę skupiać się na nowych wyzwaniach. Kariera sportowa była dla mnie świetnym czasem – napisał Julian von Schleinitz w mediach społecznościowych.

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.