Josef Ferstl Mistrzem Niemiec w supergigancie

23:49, 01.04.2017 Marek Cielec

W austriackim ośrodku Saalbach-Hinterglemm przeprowadzono dziś zawody w supergigancie o Mistrzostwo Niemiec w narciarstwie alpejskim. Najlepszym niemieckim supergigancistą został Josef Fesrtl, natomiast w zawodach triumfował Austriak Niklas Köck.

Niklas Köck nie pozwolił dziś Josefowi Ferstlowi cieszyć się z wygranej w całych zawodach. Austriak pokonał Niemca o 0,14 sek. i to on odniósł triumf w dzisiejszym supergigancie. Ferstl zajął drugie miejsce i był najwyżej sklasyfikowanym niemieckim alpejczykiem, wobec czego został on Mistrzem Niemiec w supergigancie. Na pozycji trzeciej uplasował się kolejny Austriak - Christopher Neumayer ze stratą 0,35 sek. do Köcka. Czwarty był Niemiec Dominik Schwaiger (+0,48 sek.), który zdobył srebrny medal Mistrzostw Niemiec. Piąte miejsce zajął Słoweniec Klemen Kosi (+0,58 sek.), szóste Michael Offenhauser (+0,83 sek.) z Austrii, a siódme trzeci z Niemców - Andreas Sander (+0,92 sek.). Na ósmym miejscu znalazł się Otmar Striedinger (Austria), na dziewiątym Manuel Schmid (Niemcy), a na dziesiątym Frederic Berthold (Austria).