fot. M. Rudzińska

Już w najbliższy weekend w fińskiej Ruce wystartuje pięćdziesiąty sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich. Na starcie premierowych zawodów nie zobaczymy Jonny Sundlig. Szwedzka sportsmenka jak donoszą media, przegrała walkę z przeziębieniem. – W tej chwili priorytetem jest powrót do pełnego zdrowia – mówi gwiazda dla SVT Sport.

fot. M. Rudzińska

Złota medalistka olimpijka w sprincie z Pekinu, z powodu choroby nie wystartowała już w zawodach przedsezonowych w Bruksvallarn. Ze sztabu reprezentacji Szwecji płynęły informację, że wszystko jest na dobrej drodze i zawodniczka przez weekend będzie trenować. – Ostatnio wiele  dni chorowałam, ale dziś czuję, że jestem na dobrej drodze do wyzdrowienia. To niewiarygodnie miłe uczucie – mówiła w niedzielę szwedzkim mediom.

Przegrana walka z czasem

Jak się okazało, nie zobaczymy Jonny Sundling podczas pierwszego weekendu Pucharu Świata w Finlandii. Przeziębienie z którym walczyła zawodniczka, nie dało za wygraną. – Niestety w najbliższy weekend nie będzie mnie podczas zawodów w  Ruce. W tej chwili priorytetem jest całkowite wyzdrowienie, abym mogła stopniowo zacząć trenować i brać udział w konkursach. Zdrowie jest najważniejsze i aby szybko biegać na nartach w tym sezonie, potrzebuję jeszcze odpoczynku – mówi utytułowana Szwedka.

Źródło: svt.se