Jonathan Learoyd chce medalu mistrzostw świata juniorów

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Jonathan Learoyd ma konkretny cel na nadchodzącą zimę. Francuski skoczek narciarski chciałby wywalczyć medal mistrzostw świata juniorów.

Szósty zawodnik mistrzostw świata juniorów 2018 po ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym chce poczynić kolejny krok do przodu w swoich występach. Jonathan Learoyd ma przed sobą ostatni sezon w wieku juniorskim. Właśnie dlatego zależy mu na medalu czempionatu tej kategorii wiekowej. – Chciałbym też dołączyć do karuzeli Pucharu Świata i jak najczęściej meldował się w trzydziestce – zaznaczył skoczek z Courchevel. Dotychczas, posiadający również brytyjskie obywatelstwo zawodnik, wywalczył osiem punktów PŚ w karierze. Było to w sezonie olimpijski 2017/2018.

W trakcie sezonu letniego Learoyd pracował głównie nad stabilizacją swojej formy. Chciał też stworzyć pewną bazę, od której mógłby już tylko piąć się w górę. – Miałem pozytywne lato pod względem wyniku. Dwukrotnie znalazłem się czołowej trzydziestce LGP. Jeśli chodzi o przygotowania, to dużo pracowałem nad rozwojem fizycznym – opowiadał. – Czuję się dobrze i nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu – dodał.

Źródło: ski-nordique.net

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.