Johaug złamała przepisy kwarantanny

fot. M. Rudzińska

Therese Johaug, razem ze swoim partnerem Nilsem Jakobem Hoffem, złamali przepis kwarantanny w Norwegii. O co dokładnie chodzi?

Norweski rząd obostrzenia związane z wyjazdem na tereny wypoczynkowe leżące poza gminą, w której jest się zameldowanym, wprowadził 19 marca. Cztery dni przed tym partner Therese Johaug, Nils Jakob Hoff, będący lekarzem w Lillehammer, złożył wniosek, na mocy którego biegaczka mogłaby przebywać poza swoją gminą.

Norweżka otrzymała taką zgodę, lecz domek, w którym para wypoczywała, nie znajdował się jednak na terenie gminy Lillehammer, przez co Johaug z Hoffem złamali przepisy dotyczące kwarantanny.

Oboje w ramach rekompensaty za swój czyn przekazali 15 tysięcy koron norweskich (6 tysięcy złotych) dla Czerwonego Krzyża.

Natomiast całą winę za to zamieszanie wziął na siebie chłopak zawodniczki, który wysłał do redakcji vg.no wiadomość. – Jestem lekarzem w Lillehammer i osobą, która złożyła wniosek o przebywanie w domku. To ja poinformowałem Therese, że wszystko jest w porządku i możemy tam przebywać. Oczywiście sama może podejmować decyzje, ale ta sprawa dotyczy wyłącznie mnie – pracownika służby zdrowia i partnera Therese, a nie gwiazdy narciarstwa, przebywającej na wakacjach – wyjaśnił.

Źródło: vg.no, dagsavisen.no