Johaug zarobi 15 milionów na modzie!

fot. topputstyr.com
fot. topputstyr.com

Aktualna  dwukrotna indywidualna mistrzyni świata Therese Johaug zajmie się projektami strojów sportowych, które wykona firma Active Brands. Biegaczka może na tym zarobić nawet 15 milionów dolarów w ciągu roku!

O tym, że marka “Johaug” znaczy wiele, przedstawiciele Active Brands przekonali się już w 2012 roku. Wówczas norweska mistrzyni zaprojektowała rękawiczki, które sprzedały się w zaskakująco dużej ilości (ok 300 tysięcy par). Z racji, że Therese cieszy się ogromną popularnością także w Szwecji, firma projektancka postanowiła podpisać z nią kontrakt. – Szwecja, poza USA, jest naszym najważniejszym rynkiem eksportowym, więc można powiedzieć że umowa z Johaug jest naszym kontraktem marzeń – podkreślił Krogstad, dyrektor Active Brands.

Nowy kontrahent Theresy Johaug współpracował już z takimi sławami jak Bjoern Daehlie (biegi narciarskie),  czy Aksel Lund Svindal (narciarstwo alepsjkie). Active Brands podkreśla jednak, że to właśnie mistrzyni świata na 30 km z Falun, jest najważniejsza w ich zespole. Stąd też mowa, że planowana na jesień nowa kolekcja marki “Johaug”, ma wiązać się ze zwiększonym potencjałem do nawet 15 milionów dolarów! Takiej kwoty może pozazdrościć nawet Marit Bjoergen.

Źródło: Onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.