Johaug szuka nowych wyzwań. Wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii

Therese Johaug, przygotowująca się obecnie do sezonu zimowego, wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii. Multimedalistka mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich zamierza spróbować swoich sił na dystansie 10 kilometrów.

Z informacji przekazywanych przez norweskie media wynika, że trzykrotna mistrzyni świata z Seefeld Therese Johaug wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Norwegii na dystansie 10 kilometrów. 31-letnia biegaczka chciałaby także wystartować w biegu na 5000 m, ale nie ma pewności czy zostanie dopuszczona do startu, ponieważ w tej konkurencji obowiązują minima startowe dla zawodników. Trener Johaug Pal Gunnar Mikkelsplass uważa,  że jej start będzie dobrym testem formy. – Therese właśnie zakończyła cykl treningowy w USA. Ma tyle siły, że ją wprost rozrywa i chce sprawdzić, jak wypadnie w bieganiu. Traktuje ten start też jako część treningów – tłumaczy Mikkelsplass.

Start Johaug w lekkoatletycznych mistrzostwach kraju nie byłby niczym nowym dla biegaczek narciarskich, bowiem wcześniej z sukcesami startowała na stadionie Kristin Stoermer Steira, która była mistrzynią Norwegii na 5000 i 10 000 m oraz w biegu przełajowym na 6000 m. Zakwalifikowała się także do reprezentacji na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w 2010 roku w Barcelonie, lecz nie wystartowała z powodu kontuzji. Do tegorocznych zawodów zostali zgłoszeni również m.in.: Astrid Jacobsen i Didrik Toenseth.

31-letnia zawodniczka w swojej karierze nie miała jeszcze okazji startować na stadionie podczas lekkoatletycznych mistrzostw Norwegii, ale rok temu wystartowała w biegu ulicznym w Oslo i była bezkonkurencyjna w kategorii kobiet, przegrywając jedynie z sześcioma mężczyznami.

Źródło: PAP / NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.