Johaug o swojej rywalce: “Ona nie jest Theresą. Pozwólcie jej być sobą”

Po sukcesach osiągniętych w poprzednim sezonie Frida Karlsson regularnie porównywana jest do Therese Johaug. Szwedka jednak za główny cel nie stawia sobie dążenie śladem utytułowanej Norweżki. – Skupiam się tylko na rozwijaniu swoich umiejętności – przyznaje.

Dla Fridy Karlsson sezon Pucharu Świata 2018/2019 był pierwszym w karierze, a już podczas mistrzostw świata w Seefeld wywalczyła trzy medale, w tym dwa indywidualne. Podobnie rozpoczęły się starty w zawodach najwyższej rangi Therese Johaug. Norweżka zadebiutowała w sezonie 2006/2007 i w Sapporo na mistrzostwach globu wywalczyła indywidualny krążek. Media, eksperci i fani regularnie porównują te dwie postacie – Johaug i Karlsson. 19-letnia Szwedka nie stawia sobie za cel jednak dążenie na szczyt śladem medalistki olimpijskiej, a własne doskonalenie dyspozycji. – Therese jest teraz najlepsza i oczywiście chcę z nią rywalizować, ale skupiam się tylko na rozwijaniu swoich umiejętności – powiedziała dla szwedzkiej telewizji.

Podobne nastawienie ma Johaug. Norweżka zaznacza, że kariera Karlsson może zupełnie inaczej się potoczyć niż w jej przypadku. – Ona nie jest Theresą. Pozwólcie jej być sobą. Ważnym jest, aby ludzie nas nie porównywali, bo to Frida Karlsson, nie nowa Therese Johaug – wytłumaczyła. Mistrzyni świata wysłała również cenne rady w kierunku 19-letniej biegaczki. – Ona ma 19 lat i została wyrzucona na głęboką wodę. W jej karierze pojawi się wiele rzeczy i wyzwań. Nie chodzi tu tylko o szybkie bieganie. Frida powinna nauczyć się radzić z mediami, oczekiwaniami czy sponsorami. Musi być ostrożna – dodała Johaug.

źródło: expressen.se

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.