Johaug nie wystartuje na igrzyskach w Pekinie? “Złoto nie jest dla mnie tak ważne jak kiedyś”

Therese Johaug w rozmowie z norweską TV2 zdradziła, że nie jest pewna czy będzie walczyła o medale podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. – Nie wiem czy znajdę w sobie motywację – mówi biegaczka.

Miniony sezon był bardzo udany dla Therese Johaug. Norweżka zdominowała rywalizację w biegach dystansowych, a na mistrzostwach świata w Seefeld wywalczyła cztery medale – trzy złote i jeden srebrny. 30-latka, która poprzedniej zimy wróciła po dyskwalifikacji za doping, nie wybiega jednak daleko w przyszłość i nie myśli o igrzyskach olimpijskich w Pekinie. – Powrót do sportu po dyskwalifikacji zabrał mi dużo energii, szczególnie psychicznie. Chciałam wszystkim udowodnić, że nigdy nie oszukiwałam – tłumaczy Johaug. – Czy znajdę motywację, aby startować w Pekinie? Trudne pytanie – dodaje Norweżka.

Johaug ma w swoim dorobku piętnaście medali mistrzostw świata (dziesięć złotych), triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Tour de Ski, a także wiele innych osiągnięć. Norweżka w poprzednich startach na igrzyskach olimpijskich wywalczyła trzy krążki, ale nie ma jeszcze w kolekcji indywidualnego złota najważniejszej imprezy czterolecia. Z poprzedniej – w Pjongczangu – wykluczyła ją wspomniana wcześniej dyskwalifikacja.

– Nie mam olimpijskiego złota i to jest pewna motywacja, ale po tym wszystkim, czego doświadczyłam w ostatnich latach z powodu zawieszenia, nie jestem pewna czy znajdę siły na start podczas igrzysk olimpijskich – mówi Johaug. – Złoto olimpijskie nie jest też dla mnie tak ważne, jak kiedyś. Zaczęłam traktować biegi zupełnie inaczej – kończy biegaczka.

Źródło: TV2.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.