Johaug: Nie rozumiem czemu miałabym zostać zawieszona na 14 miesięcy

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND
fot.
Aktiv I Oslo.no
/ CC BY ND

Therese Johaug zabrała głos po wczorajszym komunikacie Norweskiej Agencji Antydopingowej. Specjalna komisja zarekomendowała dla biegaczki 14 miesięcy zawieszenia, ale sama zainteresowana uważa, że to zbyt wysoka kara.

Wczorajsza propozycja Norweskiej Agencji Antydopingowej sprawiła, że w środowisku narciarskim znowu zawrzało. Komisja chce dla Johaug 14 miesięcy dyskwalifikacji liczonych od momentu zawieszenia tj. 18.10.2016 roku. Norweżka uważa jednak, że ta kara jest zbyt wysoka. – Cieszę się, że komisja uwierzyła w moje tłumaczenia. Nie rozumiem jednak dlaczego za to, co się stało, miałabym zostać zawieszona na 14 miesięcy. Teraz pozostaje mi czekać na ostateczną decyzję i mieć nadzieję, że zapadnie ona szybko. W tym czasie będę normalnie trenowała, aby być w jak najlepszej formie – powiedziała Johaug.

Głos w sprawie zabrał także prawnik norweskiej biegaczki Christian B. Hjort. – Z jednej strony Therese bardzo się cieszy, że jej uwierzono, ale z drugiej nie rozumie tego dlaczego miałaby zostać zawieszona aż na 14 miesięcy. Jako jej prawnik nie dostrzegam żadnych podstaw do zawieszenia – tłumaczy Hjort.

Na decyzję w sprawie dyskwalifikacji Norweżki przyjdzie nam poczekać prawdopodobnie do stycznia przyszłego roku.

Źródło: NRK, sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.