Johaug napisała książkę. Wyciekł pierwszy fragment… o dopingu

fot. Julia Piątkowska

– Moja pierwsza myśl była taka, że to nieporozumienie – wspomina w swojej autobiografii Therese Johaug. Jednak z najlepszych biegaczek narciarskich w historii w marcu zakończyła karierę, a wkrótce ujrzy światło książka o jej życiu i karierze. Właśnie pojawił się pierwszy jej fragment, w którym czterokrotna mistrzyni olimpijska nawiązuje do wpadki dopingowej.

fot. Julia Piątkowska

Już w październiku światło dzienne ujrzy wyczekiwana przez fanów biegów narciarskich autobiografia jednej z najlepszych biegaczek narciarskich w historii. „Therese Johaug – cała historia” jest pozycją, która z pewnością odbije się szerokim echem w środowisku sportowym. W ostatni czwartek (18 sierpnia) w Gylendal odbyła się premiera wspomnianej książki. W trakcie wydarzenia Therese Johaug przeczytała jej fragment. Traktował on o dniu, w którym zawodniczka otrzymała informację o uzyskaniu pozytywnego wyniku testu antydopingowego.

“Moja pierwsza myśl była taka, że to nieporozumienie”

„Kiedy podniosłam komórkę, zobaczyłam, że mam nieodebrane połączenie od Vidara Loefshusa [przedstawiciela Norweskiego Związku Narciarskiego – przyp. red.]. Nie dzwonił często, więc byłam trochę zdziwiona, co to może być. Potem odkryłam, że mam kilka wiadomości, na które nie odpowiedziałam. Najnowsza była ta z Antidoping Norway. Nie pamiętałam, żebym wcześniej otrzymała od nich wiadomość” – czytała Johaug, opowiadając o niepokoju, który momentalnie ją ogarnął.

„Nic nie mogło przygotować mnie na to, co pojawiło się na ekranie. <<Otrzymano pozytywny wynik testu>>. Moja pierwsza myśl była taka, że to nieporozumienie” – kontynuowała była już zawodniczka. Przyznała, że w tamtej chwili natychmiast zesztywniała ze strachu i niedowierzania. Krótko po tym zrozumiała jednak, że wiadomość skierowana była właśnie do niej. Kiedy zobaczyła w lustrze własne spojrzenie, od razu zaczęła płakać. „Po prostu stałam sztywno w przerażeniu i gapiłam się na siebie w lustrze, w kółko krzycząc: <<Nic złego nie zrobiłam, nic złego nie zrobiłam>>” – wspominała sportsmenka z Rooros, zatapiając się w lekturze.

Źródło: abcnyheter.no