Johaug może wystartować w prestiżowych zawodach lekkoatletycznych

fot. M. Rudzińska

Therese Johaug w najbliższym czasie może po raz kolejny pojawić się na bieżni lekkoatletycznej. Norweżka otrzymała bowiem od organizatorów zawodów Diamentowej Ligi w Oslo zaproszenie do udziału w biegu na 5000 metrów. – Therese nadal chce biegać i istnieje możliwość, że tam wystartuje – mówi dla VG menadżer zawodniczki Jorn Ernst.

fot. M. Rudzińska

W ostatnich miesiącach Therese Johaug coraz odważniej wchodziła w świat biegów lekkoatletycznych. W zeszłorocznym mityngu Impossible Games, który odbywał się w Oslo, Norweżka uzyskała czas 31:40.69. Taki wynik był lepszym rezultatem od minimum na MŚ w Dosze w 2019 roku. W tym sezonie 32-latka także spróbowała swoich sił na bieżni lekkoatletycznej i podczas zawodów w Bislett walczyła o minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio [więcej TUTAJ].

Johaug nie wypełniła co prawda kryterium kwalifikacyjnego na najważniejszą imprezę czterolecia, ale pobiła swój rekord życiowy i udowodniła, że w biegach lekkoatletycznych także jest niezwykle groźna. Po zawodach utytułowana zawodniczka przyznała, że od początku nie planowała wyjazdu do Tokio, ale możliwość rywalizacji na dystansie 10000 metrów traktowała jako dobry trening.

Kilka tygodni po nieudanej próbie ataku na minimum olimpijskie norweskie media poinformowały, że jeszcze tego lata Johaug, która przebywa aktualnie na zgrupowaniu kadry w Sognefjellet, może ponownie pojawić się na stadionie lekkoatletycznym w roli uczestniczki zawodów. Multimedalistka mistrzostw świata w biegach narciarskich dostała bowiem od organizatorów Diamentowej Ligi w Oslo zaproszenie do rywalizacji na dystansie 5000 metrów. Na razie nie wiadomo czy Norweżka pojawi się w stolicy Kraju Fiordów, ale jej menadżer nie wyklucza takiej możliwości. – Decyzja nie została jeszcze podjęta, ale taka możliwość cały czas istnieje. Therese chciałaby biegać, ale musi być w odpowiedniej formie – mówi Jorn Ernst. – Ona traktuje bieganie jako urozmaicenie swoich treningów – dodaje.

Źródło: VG