Johaug i Roethe najlepsi w Norwegii, Poltoranin i Nousiainen wygrywają w Finlandii

20:50, 13.11.2015 Aneta Kosiura

fot: lapinkansa.fi fot: lapinkansa.fi

Sezon zimowy w biegach narciarskich rozpoczął się już w norweskim Beitostoelen oraz w finlandzkim Muonio - Olos. W Norwegii kobiety rywalizowały na 7 km a mężczyźni na 15 km, w Finlandii zaś rywalizowano w sprincie klasykiem.

NORWEGIA:

Jeśli chodzi o kobiety najlepsza okazała się Therese Johaug, która o 38,4 sek wyprzedziła Heidi Weng. Trzecie miejsce zajęła Kari Oeyre Slind tracąc do swoich rywalek 55,2 sek. Poza podium sklasyfikowane zostały: Astrid Jacobsen, Ingvild Flugstad Oestberg i Maiken Caspersen Falla.

Pełne wyniki kobiet

Wśród mężczyzn zwyciężył Sjur Roethe. Tuż za nim ze stratą 51 sekund uplasował się Martin Loewstroem Nyenget. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Hans Christer Holund ze stratą (+1:08,7 sek). Kolejne miejsca zajęli:  Morten Eide Pedersen, Eirik Brandsdal oraz Christoffer Callesen.

Pełne wyniki mężczyzn

FINLANDIA

W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Mona-Liisa Nousiainen z czasem 3:34.89. Drugie miejsce zajęła Krista Pärmäkoski a trzecia była Alena Prochazkova. Miejsca na podium zabrakło dla Leeny Nurmi, która ostatecznie zajęła czwartą pozycję.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się  Alexey Poltoranin z czasem 3:08.69. Tuż za nim uplasował się Ristomatti Hakola a ostatnie miejsce na podium wywalczył reprezentant gospodarzy Ari Luusua. Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Lasse Paakkonen.

Źródło: skipol.pl