Johaug i Nyenget mistrzami Norwegii w biegu indywidualnym. Sundling i Anger mistrzami Szwecji w sprincie

17:55, 26.03.2022 Jarosław Gracka

Dziś w Harstad odbyły się biegi indywidualne w ramach mistrzostw Norwegii w biegach narciarskich. Wśród pań nie było niespodzianek - z olbrzymią przewagą wygrała Therese Johaug. Wśród panów najlepszy okazał się Martin Loewstroem Nyenget. W Piteaa rywalizowano w mistrzostwach Szwecji w sprincie. Tytuł zdobyli Jonna Sundling oraz mało znany Edvin Anger.

Johaug bez konkurencji

Therese Johaug dystans 10 km przebiegła 28:41.1 min. Druga na mecie Marte Skaanes straciła do niej aż 1:43.2 min. Trzecie miejsce zajęła stosunkowo mało znana zawodniczka Maren Wagensteen. Ta trzecia zawodniczka ma już prawie 31 lat i dopiero w tym roku zadebiutowała w PŚ w Oslo - nie zdobyła jednak punktów. Na starcie zabrakło jednak niektórych zawodniczek z czołówki

wyniki mistrzostw Norwegii - kobiety

Przekonujące zwycięstwo Nyengeta

Wśród panów Martin Loewstroem Nyenget wygrał z czasem 39:18.0 min. Drugi na mecie był Simen Hegstad Krueger ze sporą stratą 30,5 sek. Brąz trafił do Haavarda Moseby. Moseby to też ciekawy zawodnik pokazujący ilu świetnych zawodników norweskich pozostaje niemal nieznanych. On wystartował w zawodach PŚ dwa razy - tylko u siebie. W obydwu startach w karierze był ósmy.

wyniki mistrzostw Norwegii - mężczyźni

Mistrzyni i młoda nadzieja z tytułami w Szwecji

W Szwecji rywalizowano w sprintach. Wśród pań wygrała absolutna faworytka. Mistrzyni świata i olimpijska - Jonna Sundling. Srebro trafiło do Johanny Hagstroem, zaś brąz do Emmy Ribom. Niespodzianka wśród mężczyzn. Złoto zdobył młodziutki, niespełna dwudziestoletni Edvin Anger - bez doświadczenia w PŚ. Drugi był Erik Silfver, zaś trzeci - George Ersson.