Johansson zakażony koronawirusem. Fatalna informacja dla czołowej nacji

Granada, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Złe wieści płyną ze świata szwedzkich biegów narciarskich. Młody szwedzki zawodnik Leo Johansson, który niedawno dostał nominację olimpijską uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-COV-2. Na zdrowie narzeka też Calle Halfvarsson, choć jego problemy nie mają raczej covidowej genezy.

Granada, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Hiobowe wieści szwedzkiego talentu

Szwedzka ekipa miała trenować w izolacji od świata zewnętrznego w Livigno. Niestety do drużyny nie dołączyli wspomniani Johansson i Halfvarsson. W przypadku Johanssona powodem okazał się pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-COV-2. Zawodnik miał wcześniej objawy przeziębienne. – Leo nic nie czuł, nie trenuje i czuje się chory – mówi mediom manager drużyny narodowej Anders Bystroem. Niemniej nie stracił jeszcze szans na wyjazd do Pekinu. Jeśli przedstawi cztery negatywne testy na COVID – droga jest dla niego otwarta. – Nie jest to zabawna wiadomość, jeśli czekasz na swoje pierwsze igrzyska. Jest to oczywiście dla niego cios – dodał Bystroem. Szwedzka federacja zgłosiła gotowość do zorganizowania ewentualnej podróży do Kraju Środka później.

Uwaga na koty

Dużo mniej poważne są problemy Calle Halfvarssona. 33-latek, mający w dorobku medale MŚ złapał przeziębienie od jednego ze swoich kotów. Co ciekawe Calle zamknął się w domu, by izolować się od koronawirusa i jedynymi jego towarzyszami były koty, od których złapał przeziębienie. Problemy te nie są na tyle poważne, by start Halfvarssona był zagrożony. Poleci on bezpośrednio ze Szwecji do stolicy Chin – nie będzie go na zgrupowaniu w Livigno.

źródła: sverigeradio.se, expressen.se