Johannes Klaebo zastanawia się nad udziałem w Tour de Ski

fot. xc-ski.de

fot. xc-ski.de

Johannes Høsflot Klaebo ostro przygotowuje się do kolejnego sezonu zimowego i planuje już starty w Pucharze Świata. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy najlepszy zawodnik minionego sezonu wystartuje w Tour de Ski.

Najważniejszą imprezą nadchodzącej wolnymi krokami zimy będą mistrzostwa świata w austriackim Seefeld. Tam jedni biegacze będą udowadniać, że ich sukcesy podczas igrzysk nie były przypadkiem, a inni pokazać, że stać ich na więcej. Jak co roku wielu zawodników ma dylemat, czy wziąć udział w morderczym Tour de Ski, które zaplanowano na przełomie roku. W tym gronie znalazł się Johannes Klaebo. Zdobywca kryształowej kuli planuje, gdzie będzie startował, ale nie podjął jeszcze decyzji w sprawie TdS. – Nie jestem pewien, co do udziału. Musimy zobaczyć, jak będę wyglądała sytuacja w pierwszej części sezonu – powiedział dla NTB Klaebo. Niespełna dwudziestodwuletni norweski biegacz zastanawia się, czy trudny program turnieju nie wpłynie na jego formę w drugiej części sezonu. – Najważniejsze są mistrzostwa świata. Chciałbym jednak wystartować także w Tour de Ski. To może być trudne, ale może warto się przekonać – ze śmiechem mówił Johannes.

Ostateczną decyzję w tej sprawie Klaebo podejmie w grudniu. Oczywiście uzgodni ją ze swoim dziadkiem i Arildem Monsenem. – Jeśli zrezygnujemy, będziemy szukali miejsca do treningów w okresie Bożego Narodzenia – przyznał trzykrotny mistrz olimpijski z Pjongczangu. – Podejmiemy na pewno słuszną decyzję – uzupełnił. Tegorocznego Tour de Ski odbędzie się w dniach 29 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019.

Źródło: Dagbladet.no / NTB

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.