Johannes Klaebo zamienia narty na rower

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Trzykrotny złoty medalista olimpijski i dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli w biegach narciarskich, Johannes Hoesflot Klaebo, podpisał kontrakt z profesjonalną grupą kolarską Uno-X Development. Treningi na rowerze mają pomóc Norwegowi w przygotowaniach do sezonu zimowego.

Co warte podkreślenia, 23-latek będzie związany z kolarską ekipą aż do roku 2025, czyli do Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Trondheim. Według informacji portalu kolarsko.pl Klaebo ma zarobić aż 3 miliony euro rocznie. Umowa, przynajmniej pierwotnie, nie przewiduje startów znakomitego narciarza w wyścigach. Celem Norwega jest utrzymanie optymalnej formy fizycznej za pomocą aktywności, którą lubi.

 – W maju miałem już okazję trenować z kolarzami. Myślę, że w kontekście rywalizacji biegowej to zaprocentuje. Jedyne, czego mogę się obawiać, to jakiś upadek – powiedział Klaebo norweskiej telewizji publicznej NRK.

A co na współpracy zyska ekipa Uno-X? Z pewnością rozpoznawalność na terenie krajów skandynawskich, a nawet na całym świecie. Norweska drużyna kolarska jest bowiem częścią Pro Touru. Daje jej to możliwość ubiegania się o tak zwane dzikie karty, dzięki którym jej zawodnicy mogą ścigać się w najpopularniejszych wyścigach świata, jak Giro d’Italia czy Tour de France.

źródło: kolarsko.pl/sport.tvp.pl