Johannes Klaebo wraca do rywalizacji w Pucharze Świata

fot: M. Rudzińska

Jak informuje NRK Johannes Hoesflot Klaebo, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, powrócą do rywalizacji w Pucharze Świata już podczas styczniowych zawodów w Lahti, które zaplanowano na 23 i 24 stycznia. Informację tę przekazał trener kadry sprinterskiej Arild Monsen. – Taki jest plan – mówi szkoleniowiec.

fot: M. Rudzińska

Na początku grudnia norweskie media informowały o tym, że kadra biegaczy i biegaczek rezygnuje z występów w Pucharze Świata w Davos i Dreźnie, a także w rozpoczynającym się 1 stycznia cyklu Tour de Ski. Kilka dni później pojawiły się nawet zapowiedzi, że zawodnicy z Kraju Fiordów odpuszczą wszystkie pucharowe weekendy aż do mistrzostw świata w Oberstdorfie.

Jedną z osób, która wyrażała największe obawy o swoje zdrowie, był Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg odizolował się od innych, unikał tłumów i podróży podkreślając, że Międzynarodowa Federacja Narciarska nie przygotowała się odpowiednio do sezonu pełnego znaków zapytania. 24-latek zdradził także, że jego priorytetem jest zdrowie, a nie medale mistrzostw świata. – Żałuję, że patrzyli tak krótkowzrocznie na całą sytuację i nie przygotowali planu “B” ani “C” – mówił kilka dni temu biegacz.

Klaebo, który pauzuje w Pucharze Świata od listopadowego cyklu Ruka Triple, zamierza pojawić się na starcie zawodów najwyższej rangi jeszcze w tym miesiącu podczas weekendów w Lahti (23-24 stycznia) i Falun (29-31 stycznia). Informację tę przekazał norweskim mediom trener kadry sprinterskiej Arild Monsen. – Taki jest plan. Na razie chcemy tam jechać – powiedział szkoleniowiec cytowany przez NRK.

Źródło: NRK