Johannes Klaebo o finansach: “Dałbym pieniądze tym, którzy bardziej ich potrzebują”

Kilka dni temu w trakcie jednego ze swoich filmików na kanale na YouTube Johannes Hoesflot Klaebo został zapytany o to, co zrobiłby z ogromną kwotą pieniędzy jaką jest bez wątpienia 100 milionów koron norweskich. Biegacz nie miał żadnych wątpliwości i bardzo szybko odpowiedział, że oddałby je potrzebującym, bo pieniądze nie są dla niego motywacją do startów.

Johannes Hoesflot Klaebo w minionym sezonie był zdecydowanie jedną z najjaśniejszych postaci Pucharu Świata w biegach narciarskich. Norweg wygrał prestiżowy cykl Tour de Ski i wielokrotnie stawał na podium, co przełożyło się na gratyfikacje finansowe. Według danych podatkowych, Klaebo w ubiegłym sezonie zarobił ponad 717 tysięcy koron norweskich, ale to nie pieniądze są motywacją dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego. – Motywuje mnie walka bark w bark i rywalizacja z najlepszymi. Jeśli raz wygrałeś, chcesz zrobić to raz jeszcze – tłumaczy biegacz.

Norweg zapytany o to, co zrobiłby mając do dyspozycji 100 milionów koron norweskich nie zastanawiał się zbyt długo nad odpowiedzią i stwierdził, że znaczną część tej kwoty oddałby potrzebującym i zabezpieczył finansowo swoją rodzinę. – Dałbym te pieniądze tym, którzy potrzebują ich bardziej niż ja. Trochę zostawiłbym mojej rodzinie, ale w gruncie rzeczy najwięcej oddałbym potrzebującym – mówi Klaebo.

Trzykrotny mistrz olimpijski, który jest dopiero na początku swojej kariery, zdradził także jakie są jego plany na przyszłość. Reprezentant Norwegii uważa, że za dziesięć lat nie będzie go już na trasach biegowych. – Myślę, że moja kariera dobiegnie już wtedy końca. Mam nadzieję, że będę miał rodzinę i stałą pracę, być może w dziedzinie ekonomii – powiedział biegacz z Trondheim.

Źródło: TV2.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.