Johannes Klaebo chce wystartować w Tour de Ski

Triumfator klasyfikacji generalnej ubiegłosezonowego Pucharu Świata Johannes Klaebo zdecydował się na pierwszy w swojej karierze start w wymagającym cyklu Tour de Ski, który odbędzie się w dniach 29.12.-06.01..

Johannes Klaebo zdobył Kryształową Kulę za sezon 2017/2018, jednak mimo wielkiego osiągnięcia Norwega, nie oglądaliśmy go w rywalizacji podczas cyklu Tour de Ski. 22-letni biegacz narciarski stwierdził wtedy, że lepszym rozwiązaniem będą solidne treningi przygotowującego do imprezy docelowej – igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. W tym roku Klaebo zdecydował się postąpić inaczej. – Mam nadzieję, że na to zasłużyłem – powiedział norweski mistrz w nadziei, że zostanie powołany na zawody w Toblach otwierające zmagania w tourze.

O starcie w trzynastej edycji Tour de Ski Johannes Klaebo zadecydował wspólnie z trenerami oraz dziadkiem. Razem doszli do wniosku, że warto spróbować swoich sił, tym bardziej, że impreza sezonu, jaką są mistrzostwa świata w Seefeld, jest później niż zwykle. Zmagania w austriackiej miejscowości rozpoczną się 20 lutego, a zakończą 3 marca. Norweg będzie miał więc czas na regenerację oraz treningi bezpośrednio pod MŚ. Na razie niewiadomo jednak, czy Klaebo zdecyduje się wystartować we wszystkich etapach, a co najważniejsze – czy stanie na starcie finałowej rywalizacji ze wspinaczką pod Alpe Cermis.

Źródło: vg.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.