Johannes Hoesflot Klaebo opuszcza grupę sprinterską

fot: Jakub Balcerski

fot: Jakub Balcerski

Jak donosi norweska TV2, Johannes Hoesflot Klaebo ma w bieżącym sezonie przygotowawczym opuścić grupę sprinterską i dołączyć do biegaczy specjalizujących się w startach na długich dystansach.

Johannes Hoesflot Klaebo to niekwestionowana gwiazda ostatnich dwóch sezonów w biegach narciarskich. Norweg na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu zdobył trzy złote medale, podobnie jak na mistrzostwach świata w Seefeld. 22-latek z Trondheim jest także dwukrotnym triumfatorem Pucharu Świata i trzykrotnym zwycięzcą klasyfikacji sprinterskiej, którą całkowicie zdominował w minionych latach. Klaebo wygrał bowiem aż 16 biegów w tej specjalności i jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji wszech czasów wspólnie ze Szwedem Emilem Jönssonem.

W okresie przygotowawczym do sezonu 2019/2020 Johannes Hoesflot Klaebo zamierza jednak nieco zmienić swoje przygotowania. Z informacji przekazywanych przez TV2 wynika, że Norweg opuści grupę sprinterską i już w maju dołączy do zespołu dystansowego, w którym znajdują się m.in.: Emil Iversen, Martin Johnsrud Sundby, Sjur Roethe, Didrik Toenseth czy Simen Hegstad Krueger. – Myślę, że dla niego to dobry czas na zmianę zespołów – powiedział Emil Iversen. – Wybierając grupę dystansową może zyskać nawet do piętnastu sekund w biegu na 15 kilometrów – dodaje.

Norweska Federacja Narciarska opublikuje skład swojej reprezentacji 29 kwietnia.

Źródło: TV2.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.