Johannes Hoesflot Klaebo opuści zawody w Beitostoelen? “Uratuję ludzi przed tym widokiem”

Johannes Hoesflot Klaebo prawdopodobnie nie pojawi się w Beitostoelen podczas przyszłotygodniowych zawodów Pucharu Świata. Norweski biegacz zamierza poświęcić ten czas na spokojny trening.

Fińskie otwarcie Pucharu Świata w biegach narciarskich nie poszło po myśli Johannesa Hoesflota Klaebo. Norweg w sobotnim sprincie stylem klasycznym prowadził niemal do ostatnich metrów, ale w końcówce zagapił się i dał się wyprzedzić rosyjskiemu rywalowi Aleksandrowi Bolszunowowi, a w niedzielnym biegu na dystansie 15 kilometrów tą samą techniką zajął dopiero dziewiąte miejsce. To pozwoliło mu uplasować się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata po pierwszym weekendzie zmagań.

Klaebo w tym tygodniu powalczy o kolejne punkty do swojego dorobku podczas zawodów Lillehammer, ale w przyszłym tygodniu w Beitostoelen młody Norweg prawdopodobnie się nie pojawi. Jak informuje NRK, 22-latek nie zamierza startować na dystansie 30 kilometrów stylem dowolnym i w sztafecie 4×5 kilometrów. W tym czasie Klaebo woli się skupić na spokojnych treningach i przygotowaniu do dalszej części sezonu. – Ten występ byłby kiepskim przedstawieniem dla kibiców, więc wolę uratować ludzi przed tym widokiem – powiedział obrońca Kryształowej Kuli.

Zawody w Beitostoelen zaplanowano na 8 i 9 grudnia.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.